Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Allah Resulu Nasıl Namaz Kılırdı ? ilmihal

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Allah  Resulu Nasıl Namaz Kılırdı ? ilmihal Empty
MesajKonu: Allah Resulu Nasıl Namaz Kılırdı ? ilmihal   Allah  Resulu Nasıl Namaz Kılırdı ? ilmihal Icon_minitimeSalı Nis. 01, 2008 2:32 pm

Allah  Resulu Nasıl Namaz Kılırdı ? ilmihal Picphpgp7db9ja8
Namazın Fazileti
* Ukbe İbnu Amir (r.a) anlatıyor: "Rasulullah (s.a.v)'ın şöyle söylediğini işittim: "Rabbin, koyun güden bir çobanın, bir dağın zirvesine çıkıp namaz için ezan okuyup sonra da namaz kılmasından hoşlanır ve Allahu Teâlâ hazretleri şöyle der: "Benim şu kuluma bakın! Ezan okuyor, namaz kılıyor, yani benden korkuyor. Kasem olsun, kulumu affettim ve onu cennetime dahil ettim."
* Rebî'a İbnu Ka'b el-Eslemî anlatıyor: "Ben Resülullah (s.a.v) ile beraber gecelemiştim, kendisine abdest suyunu ve başkaca ihtiyaçlarını getirdim. Bana: "Dile benden (ne dilersen)!" buyurdu. Ben: "Senden cennette seninle beraberlik diliyorum!" dedim. Bana: "Veya bundan başka birşey?" dedi. Ben: "Hayır, sadece bunu istiyorum!" dedim. "Öyleyse kendin için çok secde ederek bana yardımcı ol!" buyurdu."
* Hz. Ebü Hüreyre (r.a) anlatıyor: "Hz. Peygamber (s.a.v)'in şöyle söylediğini işittim: "Sizden birinizin kapısının önünden bir nehir aksa ve bu nehirde hergün beş kere yıkansa, acaba üzerinde hiç kir kalır mı, ne dersiniz?" "Bu hal, dediler, onun kirlerinden hiçbir şey bırakmaz!" Rasulullah (s.a.) "İşte bu, beş vakit namazın misalidir. Allah onlar sayesinde bütün hataları siler" buyurdu."
https://tawhed.yetkin-forum.com

Allah Resulu Nasıl Namaz Kılırdı ? ilmihal
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-