Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Sende Bir Hadis Ekle ?

2 posters
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Sende Bir Hadis Ekle ? Empty
MesajKonu: Sende Bir Hadis Ekle ?   Sende Bir Hadis Ekle ? Icon_minitimeSalı Nis. 01, 2008 3:24 pm

Sende Bir Hadis Ekle ? Ramazan3rp4

Ebu Said Hudri (r.a)'den rivayet olunduğuna göre bir kişi, öbür kişinin bütün gece tekrarlayarak: «Kulhüvallahu ehad» suresini okuduğunu işitir. Sabah olunca Rasulullah (s.a.s)'e gider. Ve bütün gece ihlas okunmasını azımsıyarak Rasulullah'a söyler. Rasulullah cevaben:

«Hayatım elinde olan AIlah'a yemin ederim ki bu sureyi okumak bütün Kur'an'ın üçte birine bedeldir» buyurdu.

(Buhari-Müslim)
https://tawhed.yetkin-forum.com
Ghariba-el-umayma

Ghariba-el-umayma

Sende Bir Hadis Ekle ? Empty
MesajKonu: Geri: Sende Bir Hadis Ekle ?   Sende Bir Hadis Ekle ? Icon_minitimeÇarş. Ara. 03, 2008 2:55 pm

Subhanallah
buda benden : )))

Peygamberimiz, "Ümmetim yetmiş üç fırkaya ayrılacak, bunların içinden bir fırkası ehl-i necat olacaktır" buyurmuş.

Peygamberimiz bu hadîsi irad edince ashab sormuşlar:

- Yâ Resûlâllah, o kurtulan fırka hangi fırka olacaktır?

Şöyle cevap vermiş:

- Benim sünnetimden şaşmayanlar kurtulanlardan olacaktır! Yâni ehl-i sünnet ve cemaat mensuplarıdır.

Binâenaleyh, Peygamberimizin kitaplarda yazılı olan sünnetlerine bağlı kalan Müslümanlar, ehl-i necat, yâni kurtulanlardan olacaktır. Yeter ki sünnetten ayrılmasın, onu tek ölçü bilsin, şahıslarında tatbik etmekte ihmale düşmesinler. (Ahmed ŞAHİN)

Sende Bir Hadis Ekle ?
1 sayfadaki 1 sayfası